Teslimat Bilgileri

Siparişim teslim edilirken alıcı yerinde bulunmazsa nasıl bir yol izlenir?

Siparişiniz teslim edilirken alıcı yerinde bulunmazsa siparişinizi alıcıya ulaştırabilecek kişilere ismi ve imzası alınarak teslimat yapılabilir.

Siparişi teslim alan kişi ile ilgili bilgi, sms ve e-posta yoluyla göndericiye iletilir.

Resmi ve özel kuruluşlara kendi prosedürleri çerçevesinde teslimat yapılır.

Kargo ile gönderilen siparişlerinizde ise kargo görevlisi paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır.

3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden teslim almamanız durumunda siparişiniz Şafak Uluslararası Çiçekçilik'e iade olarak gelir.

Siparişimin belirli bir saatte teslim edilmesini istiyorum.

Güzergaha bağlı dağıtımlar yapıldığından net teslimat saati veremiyoruz. Bu sebeple siparişiniz seçmiş olduğunuz saat aralığı içerisinde teslim edilecektir. Kargo ile gönderilen ürünler, belirtilen kargo teslim süreleri içerisinde teslim edilmektedir.

Sipariş verdikten sonra internet sitemizde bulunan sipariş takip bölümüne giriş yaparak satıcıya sor alanını kullanıp tedarikçilerimiz ile yazılı iletişim gerçekleştirebilirsiniz.

Sipariş verdikten sonra siparişim üzerinde adres ve tarih değişikliği yapabilir miyim?

Siparişiniz hazırlanma aşamasına geçmeden önce alıcı bilgilerini ve gönderim adresini telefonla bize ulaşarak değiştirebilirsiniz. Hazırlık aşamasına geçen siparişlerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız telefonla bize ulaşarak veya canlı destek (WhatsApp) kanalımızı kullanarak bilgi alabilirsiniz. Hazırlık aşamasına geçen kişiye özel siparişlerinizde ise hiçbir değişiklik yapılamamaktadır.

Siparişime yol ücreti dahil mi?

Dağıtım alanı içerisinde bulunan adreslere yol ücreti alınmamaktadır. Dağıtım alanı dışında kalan adreslere teslimatı sağlamak amacıyla uzak mesafe ücreti karşılığında gönderim yapabilmekteyiz. Siparişinizi verme aşamasında siparişinizde yol ücreti varsa öğrenebilirsiniz.

Siparişimde ismim gözükmesin istiyorum, bu mümkün mü?

İsimsiz gönderim yapmak için satın alma aşamasında ''Kart Mesajı'' bölümünde ''Karta Yazılacak İsim'' kısmını boş bırakarak ya da ''İsimsiz gönder'' seçeneğini tıklayarak isimsiz gönderim yapabilirsiniz.

Siparişimi söz verilen tarihten önce gönderebilir misiniz?

Ürünlerin teslimat süresi, sipariş oluşturma aşamasında sitemizde iletildiği şekilde gerçekleştirilmektedir. Üzülerek belirtmek isteriz ki teslimat koşullarına müdahale edilememektedir.

Siparişim belirtilen süre içinde elime ulaşmadı, ne yapmam gerekir?

Sitemizin destek bölümünde yer alan “Canlı Destek” butonu üzerinden, iletişim formundan veya bize ulaşın sayfasındaki çağrı merkezi kanalımızı kullanarak her konuda ekibimizden destek alabilirsiniz.

Siparişim görsele uygun gelmedi/ hasar görmüş/ kırık geldi. Ne yapmalıyım?

Sipariş verdiğiniz çiçek, ürünlerimiz kalite ekiplerimiz tarafından tüm kontrollerden geçirildikten sonra dağıtıma çıkarılır. Buna rağmen hassas olan ürünlerde dağıtım esnasında meydana gelen problemler nedeniyle hasarlar oluşabilir. Böyle bir durumda; ürün size ulaştıysa ürünü teslim almadan dış görünümünde hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda teslimat görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili teslimat görevlisi ile hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir.

Eğer teslimat görevlisi size bu konuda yardımcı olmuyorsa lütfen en kısa sürede bizi bilgilendirin.

Gönderdiğiniz ürün, teslimat görevlisi tarafından size teslim edildiyse bize ulaşın sayfasındaki çağrı merkezi, e-posta veya canlı destek kanalımızı kullanarak her konuda iletişime geçerek bizi bilgilendiriniz.

Hastane, okul gibi kamu kuruluşlarına teslimat yapılmakta mıdır?

Resmi ve özel kuruluşlara kendi prosedürleri çerçevesinde teslimat yapılabilmektedir.

Teslimatın alıcıya yapılamadığı durumlarda imza karşılığında danışma ve benzeri kurumsal masalara teslim edilmektedir.

Bazı bölgelerde cezaevi, askeri bölge ve polis birimlerine güvenlik tedbirleri nedeniyle teslimat yapılamamaktadır.

Bu durumda şubeden teslim alınması gerekebilir.

Yurt dışına gönderim yapabilir miyim? Yurt dışından sipariş verebilir miyim?

Şafak Uluslararası Çiçekçilik olarak Türkiye sınırları içerisinde teslimat yapabilmekteyiz.

Türkiye'de yaşayan sevdikleriniz için yurt dışından sipariş verebilirsiniz.

Yurt dışı siparişleriniz hakkında lütfen Çağrı Merkezimizi arayıp bilgi alınız.